Artykuły / Miejsca

“Dom moich marzeń” czyli najdziwniejsze domy świata.

Domy na wodzie, z kamienia, na drzewie, w skale lub na piachu, z drewna, gliny, czciny lub materiałów z odzysku. Domy nowoczesne, wizje przyszłości, budynki zainspirowane filmem lub książką, wkomponowane w krajobraz, górę lub drzewo. Wyobraźnia człowieka nie zna granic.

Oryginalne i “dziwne” budowle mają swoich zwolenników i przeciwników. Niektóre nie są ani ładne, ani praktyczne. Jedno jest pewne – przyciągają uwagę swoją odmiennością i ożywiają niejednokrotnie szarą i nudną architekturę miasta.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć domów znajdujących się w różnych miejscach świata. Wiele z nich są efektem długiej, mozolnej pracy architektów, inne wymyślone przez właścicieli w chwili inspiracji, jeszcze inne zwykłym miejscem zamieszkania, w którym jego mieszkańcy żyją od pokoleń.

[flagallery gid=19 name="Gallery"]


Przeczytaj również:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>