New York

Nowy Jork: XVIII Festiwal Kultury Polskiej: 9, 10 czerwca, 2012

Parafia Świętego Krzyża, 61-21 56th Road, Maspeth, Queens, Ny 11378. Tel: 718-894-1387

9 CZERWCA – SOBOTA
19:45 – Wernisaż wystawy malarskiej Teresy Rysztof. Wystawie towarzyszyć będzie koncert muzyczno
- wokalny Joanny Mieleszko i Izabeli Holy. Promocja nowej książki ks. Ryszarda Kopera
„Okruchy mądrości II”.
20:00 – 24:00 – Zabawa taneczna pod namiotem (bilety wstępu przy wejściu). Gra zespół „The Masters”. Bufet ze specjałami polskiej kuchni czynny od godz. 19:00.

10 CZERWCA – NIEDZIELA
14:30 – Rozpoczęcie Festiwalu. Gra zespół „The Masters”. Bufet ze specjałami kuchni polskiej. Wystawa malarska Teresy Rysztof. Prezentacja książek przez autorów: Marcin Żurawicz – „Nuta cienia”, Danuta Piątkowska – „Polskie Kościoły w Nowym Jorku”.
ks. Ryszard Koper – „Okruchy mądrości II”, Polska Szkoła – „Jan Paweł II w moich oczach”.
Kiermasz książki polskiej, płyt i kaset z polską muzyką.

15:00 – Gry i zabawy dla dzieci z nagrodami, malowanie twarzy i wiele innych atrakcji.

15:30 – Pokaz tańca ludowego przez grupę dziecięcą „Wianek”. Pokaz tańca towarzyskiego przez „Klub Taneczny
Józefa Pałki”. Pokaz tańca rewiowego przez grupę taneczną Danuty Zakrzewskiej „Iskierki”.
Koncert grupy muzycznej „Gaudete” i Polskiej Szkoły im. Bł. Jana Pawła II w Maspeth.
Mini Koncert muzyczny Pauliny Nowakowskiej.

16:45 – Uroczyste otwarcie przez Konsula Generalnego RP w Nowym Jorku. Przedstawienie Marszałka Parady
Pułaskiego i Miss Polonia i Małej Miss Polonia.

17:00 – Koncert utalentowanej śpiewaczki Joanny Mieleszko. Konkurs malowania na asfalcie – prowadzi artysta malarz Teresa Rysztof.
17:30 – Pokaz tańca ludowego – „Polonez Dance”.
18:00 – Koncert zespołu młodzieżowego „Bona to Vada” Chris, Adam i Paul Woźniakowie, Jordan Staab.
18:30 – Kabaret Grzegorza Hieromińskiego.
19:15 – Koncert muzyczny polskiego artysty Adama Chroli.Zabawa taneczna.
22:00 – Zakończenie festiwalu.

Przeczytaj również: